Yasal Uyarı

Biocodex hastalıkları teşhis etmek, önlemek ve tedavi etmek için ürünler ve hizmetler sunar. Doktorların kullanımı için ürettiği reçeteli ilaçlar, her iş yaptığı ülkenin ilgili devlet organları tarafından (TC Sağlık Bakanlığı veya diğer ülkelerden örnek verecek olursak A.B.D.’de Food and Drug Administration ve İngiltere’de Committee on Safety of Medicine tarafından yapıldığı gibi) denetlenir. İlgili yasalar uyarınca, halka açıklanabilecek reçete bilgileri genellikle kısıtlıdır. Bundan dolayı, bu ilaçları kullanmadan doktorunuza danışmanız gerekir. Reçeteli ürünlerle ilgili daha fazla bilgi edinmek için başka sağlık Web sitelerini de ziyaret etmeniz gerekebilir.

Bu Web Sitesi Biocodex’in bir hizmeti olarak oluşturulmuştur. Her hizmette olabileceği gibi, tüm gayretlerimize rağmen bu Web Sitesindeki bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Bu Web Sitesindeki hiçbir şey bir tavsiye veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece doktorunuzun önerilerine güvenmeniz çok önemlidir. Biocodex bu Web Sitesinde bulunan bilgilerin doğruluğu veya eksiksizliği veya kullanımı veya güncellenmesi ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu malzeme “OLDUĞU GİBİ”, AÇIKÇA İFADE EDİLMİŞ VEYA EDİLMEMİŞ HİÇBİR GARANTİ VERMEDEN, TİCARİ, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, VEYA İHLAL EDİLMEZLİK GARANTİLERİ DE DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAYARAK tedarik edilmiştir. Bazı yasal yetki bölgelerinde açıkça ifade edilmemiş şeylerin garanti dışı bırakılmasına izin verilmemektedir. Bundan dolayı, yukarıdakiler sizin için geçerli olmayabilir.

Bu Web Sitesi sizi Internette başka Web Sitelerine bağlayabilir. Bunların arasında başka ülkelerden Biocodex üyesi Web Siteleri de olabilir. Biocodex kendi kontrolü dışında kalan üçüncü taraf Web Sitelerinde bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Biocodex yalnızca kendi standartlarına ve kabili tatbik yasa ve düzenlemelere uyum gösteren üçüncü taraf Web Sitelerine link sağlamaya dikkat etse de, bu üçüncü taraf Web Sitelerinin içeriği Biocodex’den habersiz değiştirilebilir. Bundan dolayı, herhangi bir üçüncü taraf Web Sitesinde yer alan bilgi veya fikir konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

Telif Hakkı ve Fikri Mülkiyet

Biocodex bu Web Sitesinde yayınladığı bilgileri ticari amaç gütmeksizin kullanmak üzere kopya etmenize izin verir. Ancak, aldığınız bu kopyaların hepsi bu Web Sitesinde yer alan ve o malzemenin içerdiği tüm telif hakkı ve diğer mülki uyarı ve sorumluluktan feragat haklarını aynen taşıyacaktır.

Burada yer alan hiçbir şey zımnen herhangi bir hukuki engel oluşturuyor veya Biocodex veya bir üçüncü taraf’ın herhangi bir patent veya marka hakkı veya lisansını veriyor gibi yorumlanamaz. Yukarıda açıkça belirtilen durumlar dışında, burada yer alan hiçbir şey herhangi bir Biocodex telif hakkı altında bir lisans veya hak veriyor gibi yorumlanamaz.

Yazar veya bilgi kaynağına bağlı olarak kelimeler Amerikan ya da İngiliz usulü yazılmış olabilir. Biocodex bu Web Sitesinde yer alan üçüncü taraf markalarında hiçbir iyelik hakkı veya yakınlık iddiasında değildir. Bunun gibi üçüncü taraf markaları sadece ürün ve hizmetlerin asıl sahiplerini belli etmek için kullanılmış olup, bu markaların kullanımından Biocodex’in onlara sponsorluk ettiği veya onayladığı anlamı çıkarılmamalıdır.

Yayınlanmış herhangi bir Biocodex dökümanına, dökümanın içeriğine ilişkin cevap vererek soru, yorum, öneri, veya benzeri geri besleme verisi içeren bilgi gönderen bir izleyici, bu bilgiye gizli bilgi muamelesi yapılmayacağını kabul eder. Biocodex’in bu tip bilgilere ilişkin hiçbir yükümlülüğü olmayacaktır ve bilgiyi üretme, kullanma, açıklama, ve başkalarına dağıtma hakkına sınırsız olarak sahiptir. Böyle bir bilgide yer alan herhangi bir fikir, konsept, know-how veya teknik, tarafımızdan herhangi bir amaçla kullanılabilir. Biocodex bu bilgiden, bu bilgiyi içeren bir ürün geliştirme, imal etme, ve pazarlama da dahil olmak üzere, ancak bununla da sınırlı kalmayarak faydalanabilir.